Најновији чланци на покретној траци:

среда, 17. јул 2013.

Članovi Radne grupe za izradu Pravilnika o stimulaciji u Poreskoj upravi

















УЈЕДИЊЕНИ СИНДИКАТИ СРБИЈЕ-СИНДИКАТ ПОРЕСКЕ УПРАВЕ БЕОГРАД

 SINDIKAT PORESKE UPRAVE CENTRALA Beograd-USS


ЧЛАНСТВУ, СИМПАТИЗЕРИМА НАСЛОВНОГ ПОВЕРЕНИШТВА, СВИМ ЗАПОСЛЕНИМ ПОРЕСКЕ УПРАВЕ СРБИЈЕ И ИНТЕРНЕТ ЈАВНОСТИ СРБИЈЕ


Предмет: Članovi Radne grupe za izradu Pravilnika o stimulaciji u Poreskoj upravi

Поштоване колеге и колегинице Пореске управе и Интернет јавност Србије,


УЈЕДИЊЕНИ СИНДИКАТИ СРБИЈЕ-СИНДИКАТ ПОРЕСКЕ УПРАВЕ БЕОГРАД и њихов Повереник Зоран Михаило Писковић су дана 16.07.2013. године личном доставом су примили следећи акт директора Пореске управе Број: 000-119-00-74/2013/1 од 10.07.2013. год који прекуцавамо и он гласи:

''На основу члана 167. став 1. Закона о пореском поступку и пореској администрацији („Службени гласник РС", бр. 80/02 ... 47/13), члана 140. став 1. Закона о државним службеницима („Службени гласник РС", бр. 79/05 ... 104/09) и решења о постављењу 24 број: 119-9004/2012-1 од 13. децембра 2012. године, доносим

РЕШЕЊЕ

               I. Образује се Радна група Пореске управе за израду нацрта правилника сагласно члану 169т Закона о пореском поступку и пореској администрацији, у саставу:

-Мирјана Сибиновић Бисић, Сектор за порескоправне послове и координацију, Пореска управа - Централа, председник;
-Љиљана Ковачевић, Пореска управа, ЦВПО, члан;
-Љубомир Самокресовић, Сектор за порескоправне послове и координацију, Пореска управа - Централа, члан;
-Рада Костић, Сектор за наплату, Пореска управа - Централа, члан;
-Борис Батарило, Сектор пореске полиције, Пореска управа- Централа, члан;
-Јелена Ковачић Костић, Сектор за људске ресурсе, Пореска управа - Централа, члан;
-Милан Думић, председник Јединствене организације синдиката, члан;
-Зоран Михаило Писковић, повереник Уједињеног синдиката Србије - Синдиката Пореске управе Београд, члан;
-Stan Shrosbree, регионални саветник ММФ, члан.

               II.Задатак Радне групе из тачке I овог решења је да, сходно члану 169т Закона о пореском поступку и пореској администрацији, изради нацрт Правилника о стимулацији и дестимулацији запослених у Министарству финансија и привреде - Пореска управа.
                  III.Рок за извршење задатка из става II овог решења је 30. септембар 2013. године.
В.Д. ДИРЕКТОРА
Иван Симич'' ср.

Синдикална обавеза

УЈЕДИЊЕНИ СИНДИКАТИ СРБИЈЕ-СИНДИКАТ ПОРЕСКЕ УПРАВЕ БЕОГРАД и њихов Повереник Зоран Михаило Писковић се обавезују свим запосленима Пореске управе да ће се борити за очување радничког интереса по предметном питању. Све информације у вези овога поста можете добити на доле наведеној контакт адреси у свако доба!


С поштовањем, свако добро и здрави били,

Београд, Дана 17.07.2013. године
Повереник-Justitiarius-Justicijar,
Expert za javne finansije
Зоран Михаило Писковић-
- Дорћол - Београд

СИНДИКАТ ПОРЕСКЕ УПРАВЕ ЦЕНТРАЛА БЕОГРАД-УСС
Београд, Ул. Саве Машковића бр 3-5 соба 119
тел. 011/3950-619 факс: 011/3953-429 е-мaile zoran.piskovic@poreskauprava.gov.rs или zpiskovic@gmail.com URL adresa http://proglas.blogspot.com
PRILOG 1-PREUZET SA madarska-proteruje-mmf U PRODUŽETKU ►►►



Мађарска протерује ММФ

18.07.2013.
Мађарска влада, на челу с премијером Виктором Орбаном, одлучила је да затвори Канцеларију Међународног монетарног фонда у Будимпешти чиме је дала до знања да жели прекинути све односе са том финансијском институцијом, преноси Вoл Стрит Журнал
Мађарска протерује ММФ
Мађарска централна банка је у понедељак затражилa од Међународног монетарног фонда, који је помогао спашавању земље са ивице банкротства у 2008, да затвори своје представништво у Будимпешти, јер власти теже да поврате финансијску сувереност уочи општих избора следеће године.
Гувернер Мађарске централне банке, Ђерђ Матолчи (Gyorgy Matolcsy), је директору Међународног монетарног фонда, Кристин Лагард (Christine Lagarde), упутио писмо у којем позива 'ММФ  да затвори своје представништво у Будимпешти, јер како Мађарска још ове године намерава исплатити сав дуг пре уговором предвиђеног рока до краја 2014. не постоје никакви разлози који би оправдали присуство ММФ-а, који је због потписаног уговора о зајму надзирао монетарну политику у Мађарској'.
ММФ се са своје стране огласио 'како мандат њихове представнице у Будимпешти, Ирине Ивашченко (Iryna Ivaschenko), ионако истиче, тако да од тренутка када земља домаћин донесе овакву одлуку, централа ММФ-а не намерава тражити њену замену и повући ће се до краја августа ове године', наводи портпарол Ангела Гавириа.
Однос између ММФ-а и Мађарске је од самих почетака био у најмању руку напет. Сукоб с ММФ-ом је узроковао сукобе и на релацији Будимпешта-Брисел и на рачун Виктора Орбана су због контроверзи у изменама мађарског устава стизале оптужбе "како је у земљи створио опасну климу у којој је могућ повратак фашизма"'.
Иако је мађарски устав измењен с неколико крајње контроверзних амандмана, с друге стране се мора признати како се мађарски премијер преузимајући надзор над Мађарском средишњом банком, национализацијом пензијског система и увођењем високих пореза великим компанијама ипак успео супротставити свемоћи 'Тројке' (ММФ/ЕСБ/ЕУ), чиме је починио 'смртни грех' због чега се Мађарској чак претило санкцијама.
Мађарска је била прва европска земља коју је помогао ММФ након пада америчке инвестиционе банке Лиман Брадерс и почетка светске финансијске кризе. ММФ је одобрио кредит од око 15,7 милијарди долара, ЕУ је обезбедила око половине помоћи. Отплата ММФ-дела би требало да буде завршена до септембра 2014.
После изјаве да Мађарској није потребна помоћ споља, Орбан у новембру 2011. тражи поново помоћ од ММФ, у настојању да смањи трошкове позајмљивања и стабилизује крхку валуту своје земље. Али неслагање независне централне банке спречавало је напредак ка новом споразуму, који је касније напуштен када су тржишни услови побољшани.Усред налетом глобалне ликвидности, због лако новца политике Федералних резерви САД и других великих централних банака, Мађарска је била у стању да се финансира задуживањем на тржишту капитала.

Са предстојећим националним изборима следеће године, Орбан и странка Фидес пропагира такозвану "борбу за слободу" против оних који крше мађарски суверенитет. Странка такође настоји да подстакне економију.
"Влада има финансијску способност за плаћање кредита ММФ на време, или ако жели, пре рока", рекао је Маријан Триппон, главни аналитичар у ЦИБ банци у Будимпешти.

Влада је већ смањила свој буџетски дефицит испод просека ЕУ од 3% годишњег бруто домаћег производа.

И ММФ и ЕУ су рекли да је Мађарска превише ослоњена на краткорочне мереда затвори буџетски дефицит, уместо свеобухватних структуралних промена.

Мађарска је, са друге стране, такође уплетена са ЕУ по питању судске независности и слободе медија.
Чини се да Русија с добродошлицом поздравља развој изоловања Мађарске од Запада. У европској кризи Русија види прилику за јачање својих веза са источном и централном Европом. Пошто ће Западни инвеститори, како изгледа, полако постати противници, Будимпешта ће се ради привлачења инвестиција окренути ка Истоку. Руски инвеститори, на пример, последњих неколико година показују занимање у областима мађарског банкарства и енергетике.

0 коментара:

Постави коментар